Тексас номер 1 се присъединява към 3-кратния шампион Оклахома в полето на Световните серии на колежа за жени
AP News | 2024-05-27 | 06:56:34

Предпоставеният Тексас напредна в Световните серии на колежа за жени. Не беше лесно.

Longhorns победиха номер 16 в схемата Texas A&M с 6-5 в неделя, за да спечелят Austin Super Regional с 2-1.

Тексас загуби първия петък, след това запази сезона си жив, като се събра, за да победи Aggies в допълнителни инингове в събота.

В неделя в решителния мач 3, Тексас поведе с 6-2, преди Aggies почти да удължи играта, като отбеляза три ръна на върха на седмия. И трите мача в суперрегионалния турнир бяха решени с един пробег.

В други мачове 3 в неделя Флорида №4 победи непоставения Бейлър с 5-3, Дюк №10 победи при №7 Мисури 4- 3, № 14 Алабама разстрои Тенеси № 3 с 4-1, а Станфорд № 8 надмина № 9 LSU с 8-0, за да продължи към Световните серии.

Дюк се класира за първи път в седемгодишна история на програмата. Наградата му е среща с отбор на Оклахома, който търси безпрецедентна четвърта поредна национална титла.

В другите мачове от Световните серии в деня на откриването в четвъртък в Devon Park в Оклахома Сити, Тексас ще играе със Станфорд, Алабама ще се изправи срещу UCLA, а Флорида ще играе с Оклахома Стейт.

ЗАДЪРЖАНЕ

Алабама отбеляза четири ръна в горната част на първия и удържа късно рали от Тенеси, за да спечели супер регионалния турнир в Ноксвил.

Джоселин Бриски се отказа от един пробег при четири попадения в 6 1/3 ининга, за да спечели победата. Kayla Beaver спаси.

Kenleigh Calahan отбеляза три попадения за Crimson Tide.

Duke и Florida също не успяха да продължат напред.

Дюк отбеляза четири ръна в началото на деветия. Хоумърът на Аби Хей от Мисури с три ръна с един аут уплаши Сините дяволи, но те удържаха да спечелят Суперрегионалния шампионат на Колумбия.

Флорида поведе с 5-0, след което удържа и победи Бейлър 5-3 и спечели Gainesville Super Regional.

ПОВЕЧЕ ДОМИНАЦИЯ

NiJaree Canady от Станфорд имаше почивка в първия си супер регионален мач, след което доминира в следващите два.

Тя се отказа от пет спечелени ръна при 10 попадения в четири ининга при загуба с 11-1 от LSU в откриването на Palo Alto Super Regional в петък.

Тя прекара следващите два дни, показвайки защо е сред първите три финалисти за софтболен играч на годината в САЩ. В събота тя хвърли два удара за седем ининга, а в неделя тя хвърли три удара за шест ининга.